Uczennice, Uczniowie!
Witamy Was w Szkole i cieszymy się, że wróciliście pełni otwartości na drugiego człowieka . Od kilku dni obserwujemy Waszą radość z autentycznej relacji.
Aktualna sytuacja dotknęła nas wszystkich i spowodowała wiele zmian, do których wszyscy staramy się przyzwyczaić. Naturalne jest też to, że mamy trudności z zaakceptowaniem tych zmian, że odczuwamy różne emocje. Możemy odczuwać strach czy smutek, możemy czuć się zagubieni, ale też możemy się śmiać i odczuwać radość, gdyż dzieje się wokół nas też dużo dobrych rzeczy.
Zapraszamy Was do kontaktu z nami w różnych sprawach nie tylko dotyczących obecnej sytuacji, trudności, z którymi się mierzycie ale także radości, które przeżywacie.
Możecie z nami porozmawiać w gabinetach szkolnych oraz napisać na adres mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz za pośrednictwem e-dziennika.
Macie również inne możliwości otrzymania wsparcia poza szkołą. Poniżej szczegółowe informacje.
pedagog Dorota Sokołowska
psycholog Anna Rogowska
Dyżury specjalistów dla uczniów:
- pedagog - PONIEDZIAŁEK – 14.30 - 15.30
- psycholog – WTOREK – 14.00 – 15.00
OGÓLNOPOLSKIE TELEFONY ZAUFANIA
- 116 111 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży (bezpłatny, czynny 24h/7)
Zadzwoń, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć.
Możesz też, poprzez stronę www.116111.pl przesłać wiadomość. - 800 12 12 12 – Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (bezpłatny, czynny pon.-pt. w godz. 8:15 - 20:00)
Zadzwoń, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Jeśli zadzwonisz w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią. - 800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę).
Zadzwoń, jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz opowiedzieć o swojej sytuacji i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu.
- 800 120 226 – Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 9:30 - 15:30)
Pod tym numerem telefonu dzieci i dorośli mogą uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. - 800 70 22 22 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego (bezpłatna, czynna 24 h/7)
Pomoc psychologiczna dla osób, które czują się przygnębione, nie radzą sobie z codziennością, ze stresem, przeżywają kryzys emocjonalny, nie mogą się pogodzić ze stratą bliskiej osoby, doświadczają przemocy, nie chce im się żyć. Można też przesłać wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- 116 123 – Poradnia telefoniczna dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
(bezpłatna pomoc dostępna codziennie w godz. 14:00-22:00)
Pomoc skierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym, osób niepełnosprawnych. - 800 108 108 - Linia wsparcia dla osób po stracie bliskich.
(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 14:00-20:00)
Pomoc adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady. - 801 140 068 - Pomarańczowa Linia
(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 14:00-20:00)
Pomoc dla rodziców dzieci pijących alkohol i zażywających narkotyki.
Porady i konsultacje on-line: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - 800 100 100 – Infolinia dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci.
(bezpłatna pomoc dostępna pon.-pt. w godz. 11:00 do 17:00)
Pomoc dla rodziców i nauczycieli, którzy mierzą się z frustracją, bezsilnością i potrzebują wsparcia w czasie pandemii, a także pomoc w sprawie bezpieczeństwa dzieci. Porady i konsultacje e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.